fbpx
biznis uvery logo

​Cash
back

Prečo
Biznis úver?

FAQ

Blog

Kontakt

O nás

Klientská
zóna

biznis úvery logo
Kuchár, ktorý vďaka pôžičke pre živnostníkov pózuje pri jedle

V práci aj v živote kuchára je dôležitá flexibilita, skúsenosť a istota

2 jan, 2023

Poznáte úspešného kuchára? Ak nie, tak je tu úspešný príbeh o Alexovi, ktorý bol už od malička veľký gurmán a vždy sa tešil na jedlo, ktoré mu pripravovala jeho mama. Sám sa pritom rád pozeral a učil kuchárskemu remeslu. Keď vyrástol, rozhodol sa, že sa stane profi kuchárom.

Začal preto študovať na špecializovanej škole v okresnom meste na strednom Slovensku. Počas štúdia v Banskej Bystrici sa Alex naučil mnoho zaujímavých vecí o varení a začal túžiť po tom, aby mohol vyskúšať svoje schopnosti v reálnom svete. Po dokončení školy začal pracovať v jednej známej reštaurácii v Nemecku.

Alexovi sa na stáži veľmi darilo a jeho jedlá boli vždy skvelé. Postupom času sa stal hlavným kuchárom a viedol v reštaurácii celý tím. Alex bol veľmi svedomitý a vždy sa snažil prinášať niečo nové a zaujímavé na tanier. Jeho jedlá boli vždy dokonale vyzdobené a chutili výborne.

Alex bol veľmi úspešným kuchárom a počas svojej kariéry získal mnoho ocenení a skúseností.

V zahraničí získal cenné skúsenosti a vrátil sa na Slovensko do rodného kraja, aby si mohol splniť svoj sen o vlastnej reštaurácií. Napokon sa rozhodol otvoriť si vlastnú reštauráciu, kde sa mohol plne venovať svojej vášni pre varenie. Jeho reštaurácia bola veľmi úspešná a stala sa obľúbeným miestom pre gurmánov z celého kraja.

Ak chcete aj vy začať podnikať v gastro biznise, je potrebné mať niekoľko vecí na pamäti. Tu je zopár krokov, ktoré vám chcú skúsení kuchári poradiť:

  1. Vyberte si, aký koncept chcete ponúkať: Je dôležité mať jasnú predstavu o tom, čo chcete v svojom podnikaní ponúkať. Môže to byť slovenská lokálna reštaurácia, alebo kaviareň, cukráreň či čokoľvek iné, v čom máte skúsenosť.
  2. Zistite, čo potrebujete pre svoje podnikanie: Vyberte si miesto, kde budete prevádzkovať svoje podnikanie, a zistite, aké povolenia a licencie potrebujete získať. Tiež sa uistite, že máte dostatok finančných prostriedkov na začatie podnikania.
  3. Zostavte tím: Ak chcete úspešne začať podnikať v gastro biznise, budete potrebovať tím, ktorý vám pomôže. Zostavte si tím kuchárov a ďalších zamestnancov, ktorí vám pomôžu prevádzkovať podnikanie.
  4. Otvorte svoje podnikanie ľudom: Keď budete mať všetko pripravené, môžete otvoriť svoju reštauráciu a začať ponúkať svoje služby zákazníkom. Nezabudnite sa postarať o dobrú marketingovú stratégiu, aby ste prilákali čo najviac zákazníkov.

Postupom času sa vám podarí vybudovať si silnú základňu zákazníkov

Začiatky bývajú ťažké a boli ťažké aj v Alexovom podnikaní. Musel tvrdo pracovať, aby si získal zákazníkov a udržal si ich.

V práci kuchára je dôležitá flexibilita, pretože reštaurácie a iné gastro prevádzky sú často otvorené aj cez víkendy a sviatky. Je potrebné byť schopný pracovať rôzne smeny a byť pripravený na náročnú prácu. Pri podnikaní riešite aj „nepotravinárske“ výzvy, ako sú zmluvy, licencie, potravinárske stroje – tu vám môže pomôcť úver na mieru.

Úspech sa dostavil po roku

Podnikanie v kuchyni môže byť náročné, ale tiež veľmi zábavné a odmenou je vidieť radosť a spokojnosť zákazníkov z dobre pripraveného jedla. Alexovi sa investícia do svojho podniku vydarila.

V polovici splácania mu program Cash back automaticky vrátil 1 splátku späť. Ďalej riadne a včas splácal svoj úver 10 000 € a tak mu na konci splácania prišli na účet ďalšie 3 splátky. Alex tak ušetril na úvere 1 643,60 €. Chceli by ste aj vy peniaze na reštart vlastného gastro podniku?

samostatne zárobkovo činná osoba

Máte rýchly nápad a potrebujete peniaze?

My vám financie na vybavenie vašej gastro prevádzky požičiame.

Newsletter

Newsletter

Pripravili sme pre vás newsletter s najnovším obsahom. Nezmeškajte žiadnu súťaž a zostaňte stále v obraze. Prihláste na odber svoj e-mail* a nezmeškáte nič dôležité. Ako BONUS vám sprístupníme prístup na sociálne siete.

Boli ste úspešne pridaný k našim odoberatelom newslettra